W roku szkolnym 2018/2019 przedszkole realizuje następujące projekty:

• MALI BADACZE – realizowany w grupie „Wiewiórki” od września 2017 do czerwca 2018. polega na wprowadzeniu ciekawych metod twórczych z elementami eksperymentowania, badania, odkrywania, doświadczania. nauczyciel będzie pełnił rolę moderatora kierującego aktywnością dziecięcą i organizującego warunki do wyzwalania tej aktywności.
  • UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ – II edycja programu. realizowany we wszystkich grupach wiekowych; uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji • kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia • pracy zespołowej, szukania kompromisów • rozwijanie kreatywności • oswajanie z nowoczesnymi technologiami; realizacja treści wynikających z podstawy programowej; włączanie treści programistycznych w zajęcia dydaktyczne z zakresu różnych edukacji
  • ZAJĘCIA Z OZOBOTEM – Ozobot to mały robot edukacyjny. Dzieci w przystępny dla nich sposób poznają świat robotów. Zgłębiają tajniki programowania z użyciem mazaków. Poznają i wykorzystują w praktyce kody obrazkowe i programują robota według własnych pomysłów. Definiują komendy, które robot później wykonuje. Ozoboty wykorzystywane są podczas różnych zajęć edukacyjnych, gdyż za ich pomocą można realizować niemal wszystkie treści programowe. Uczą logicznego myślenia i kreatywności. Pomagają skupić uwagę.
  • AUTOCHODZIK – GOTOWI DO DROGI–  program przygotowuje dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Realizacja programu zakłada następujące aktywności: ZAJĘCIA
    • PIESZY – zebra, zagrożenia, pole widzenia, odgłosy ulicy,
    • PASAŻER – pojazdy, komunikacja miejska, pasażer, zapinanie pasów