Dziękujemy za „Serduszko dla hospicjum”!

Akcje dla Hospicjum w Pile

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Serduszko dla hospicjum”:  rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i sympatykom naszej placówki.  W naszym przedszkolu zebraliśmy kwotę 914, 69 zł !

Ale inicjatywę realizujemy wspólnie z Publicznym Przedszkolem nr 12. Oto kilka informacji  o projekcie:

„Dobro, to nie jest wiedza – dobro to czyn” – pod takim hasłem przewodnim dwa pilskie przedszkola : Publiczne Przedszkole Nr 13 i Publiczne Przedszkole Nr 12 od sześciu  lat realizują Projekt Dobrych Uczynków „Ziarenka Dobra” . Tegoroczna inicjatywa zatytułowana jest „Dzieci- swojemu miastu,  swojej wsi”. Celem tej akcji  jest budowanie systemu wartości i wychowywanie dzieci w duchu społecznikowskim. Chodzi o świadome utożsamianie się ze swoją miejscowością, dostrzeganie jej potrzeb oraz podejmowanie – na miarę dziecięcych możliwości –  działań na rzecz lokalnej społeczności.

Przedszkola realizujące ten projekt wspólnie uznały, że jedną z ważnych potrzeb społecznych naszego miasta jest budowa hospicjum. Dzieci nie żyją w izolacji, wychowują się także wśród ludzi chorych, nawet umierających. Dlatego sztuczne byłoby pomijanie tej tematyki w wychowaniu najmłodszych. Wychodząc z tego założenia przedszkola ustaliły harmonogram działań, rozpisany na wiele miesięcy. Pierwsze realizacje już się odbyły, kolejne są przygotowywane.

W Publicznym Przedszkolu Nr 13 dzieci wspólnie z całym personelem przez kilka tygodni przygotowywały się do walentynkowej akcji „Serduszko dla hospicjum”.  Wykonane gadżety walentynkowe – serduszka, kartki, koszyczki, pudełeczka, rożki  zachwycały różnorodnością                     i pomysłowością wykonania. W zabawowo obchodzonym dniu Walentynek odbyła się zbiórka publiczna do puszki na rzecz hospicjum. Walentynkowe cudeńka rozeszły się błyskawicznie, co zaskoczyło nawet organizatorów akcji. Wszyscy entuzjastycznie włączyli się w tę formę pomocy dla hospicjum – rodzice, dziadkowie, sympatycy przedszkola a także sami pracownicy. Dzięki tej akcji udało się zebrać kwotę 914, 69 zł.

Obydwa przedszkola podkreślają, że wysokość zebranych środków – ważna ze względu na cel społeczny –  ma tu wtórne znaczenie. W odniesieniu do przedszkolaków o wiele ważniejsze będzie to,  jakie wartości uda się dzieciom dzięki realizacji tego projektu przekazać.

No Comments Yet.