Nasze „Ziarenka Dobra”

Szanowni Rodzice i sympatycy przedszkola!

Już po raz szósty jesteśmy organizatorami Ogólnopolskiego  Projektu Dobrych Uczynków „ZIARENKA DOBRA”. Ideą tego projektu jest wychowywanie dzieci w duchu wartości związanych                                          z bezinteresownym i świadomym niesieniem dobra człowiekowi i środowisku.

Projekt objęty jest HONOROWYM PATRONATEM WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY.

W ramach tegorocznej edycji zatytułowanej „Dzieci- swojemu miastu, swojej wsi” WŁĄCZAMY SIĘ                W POMOC NA RZECZ BUDOWY HOSPICJUMW W PILE. W tym celu nawiązaliśmy współpracę                           z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sługi Bożej ST. Leszczyńskiej.

W najbliższym czasie będziemy podejmować szereg inicjatyw, aby choć kilka cegiełek na budowę hospicjum pochodziło od dzieci. Oto niektóre z nich:

  • LUTY :  Serduszko dla hospicjum – zbiórka publiczna do puszek w naszym przedszkolu

  • Marzec – KWIECIEŃ: Makulatura dla hospicjum – zbiórka makulatury w przedszkolu z przekazaniem uzyskanej kwoty dla hospicjum

  • MARZEC –  Spektakl charytatywny „Ciasteczko z leśnymi poziomkami” wystawiony w Teatrze Miejskim w Pile (24.03. o godz. 10:00)

  • MAJ: Teatrzyk nauczycielski „Brzydkie kaczątko” dla dzieci ze szkół i przedszkoli – zbiórka do puszek

  • Maj: Żonkile dla hospicjum – obdarowywanie własnoręcznie zrobionymi przez dzieci i pracowników żonkilami na osiedlu  Górne – zbiórka publiczna do puszek w uzgodnieniu                  z proboszczem Parafii Wspomożenia Wiernych

  • CZERWIEC: festyn rodzinny – zbiórka publiczna na rzecz hospicjum

 

Powyższe inicjatywy realizujemy wspólnie z Publicznym Przedszkolem Nr 12. Prosimy rodziców i rodziny naszych przedszkolaków o wspieranie naszych działań oraz wspólne uwrażliwianie dzieci na dobro i pomoc.

Inicjatywy mają charakter otwarty – pomysły rodzą się na bieżąco!.

No Comments Yet.

Leave a comment